Producenci

Promocje
ENVOL męska woda toaletowa Tiens
ENVOL męska woda toaletowa Tiens
59,00 zł 180,00 zł
szt.
Tiens CordyCafe - kawa z kordycepsem
Tiens CordyCafe - kawa z kordycepsem
49,00 zł 74,00 zł
szt.

Podwójna celuloza TIENS

Cena: 110,00 zł 110.00
Cena klubowa: 88,00 zł
ilość szt.

Opis

Podwójna celuloza TIENS (Double-Cellulose) skutecznie oczyszcza jelita ze złogów, reguluje perystaltykę, poprawia trawienie i wchłanianie, korzystnie wpływa na rozwój mikroflory jelitowej. Błonnik jest niezbędnym składnikiem pokarmowym, obniżającym poziom cholesterolu, zmniejszającym apetyt, obniżającym wagę ciała, zapobiegającym nowotworom jelit. Wchodzący w skład głóg wzmacnia mięsień serca, naczynia.

We współczesnych, rozwiniętych społeczeństwach spożywanie odpowiedniej porcji błonnika dziennie jest tak ważne, jak spożywanie odpowiedniej ilości białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, oligosacharydów czy innych niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy czy minerały. Dlaczegojest to tak ważne, jeśli błonnik jest częścią pożywienia roślinnego i przechodzi przez nasz układ trawienny praktycznie nieprzetworzony? By zrozumieć to lepiej, można porównać błonnik do bardzo pracowitego sprzątacza, który czyści, chroni oraz zarządza naszym układem pokarmowym. Problemy zaczynają się, gdy brak jest takiego sprzątacza, który zająłby się naszym układem trawiennym. Coraz mniej osób dba o swój układ trawienny i nie dostarcza mu wystarczającej ilości błonnika.

Według dietetyków są dwa rodzaje błonnika: rozpuszczalny i nierozpuszczalny. Pierwszy rodzaj rozpuszcza się w wodzie i staje siężelem o dużej lepkości. Ta właściwość pomaga w wiązaniu tłuszczów i eliminowaniu ich nadmiaru z układu trawiennego. Dzięki swojej rozpuszczalnej naturze, błonniki, takie jak pektyny, gumy, fruktooligosacharydy oraz niektóre hemicelulozy mogą wspomagać redukcję cholesterolu i pomagać w regulacji poziomu cukrów w organizmie.

Niektóre rozpuszczalne błonniki, takie jak fruktooligosacharydy nazywane są często prebiotykami. Przechodzą niestrawione aż do okrężnicy, gdzie podlegają procesowi fermentacji przez „przyjazne” bakterie, wspierając ich rozwój i wzrost. Te „przyjazne” bakterie wspomagają układ odpornościowy i zapobiegają zapaleniom, biegunce oraz innym problemom z układem trawiennym.

Z drugiej strony, nierozpuszczalny błonnik nie absorbuje wody ani nie rozpuszcza się w niej. Gdy przechodzi przez układ trawienny, nie zmienia swojej formy, ale działa jak wielka „szczotka”, oczyszczając i przyspieszając pozbywanie się toksycznych substancji, które przechodząprzez okrężnicę i wspierają regularne wypróżnianie się. Dodatkowo, nierozpuszczalny błonnik zmniejsza ilość czasu potrzebnego na przemieszczanie się pożywienia w układzie pokarmowym. To zarazem zmniejsza ilość czasu zalegania szkodliwych oraz toksycznych substancji z jedzenia w jelitach.

Spożywanie odpowiedniej ilości błonnika pomaga w kontrolowaniu wagi. Nierozpuszczalne błonniki ze swoim efektem pęcznienia, dają uczucie sytości dłużej, co powoduje, że jemy mniej.

Średnio kobiety powinny spożywać około 25 gramów błonnika dziennie, a mężczyźni od 35 do 40 gramów.

 

SKŁADNIKI AKTYWNE

Podwójna Celuloza jest mieszanką różnego rodzaju błonników spożywczych, w tym korzystnie wpływającej na zdrowie naszego układu trawiennego celulozy ze słodkiej kukurydzy z dodatkiem sproszkowanego głogu.

Słodka kukurydza ma niezwykle dużą ilość błonników rozpuszczalnych jak i nierozpuszczalnych. Jedna szklanka ziarenek kukurydzy zawiera około 4,3 grama błonnika. Rozpuszczalny błonnik z kukurydzy może zostać przetworzony przez bakterie układu trawiennego w krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Ostatnie badania wykazały, że spożywanie zalecanej dziennej dawki rozpuszczalnego błonnika, pochodzącegoze słodkiej kukurydzy, wspiera rozwój „przyjaznych” bakterii w naszej okrężnicy. Te „przyjazne” bakterie w układzie pokarmowym przekształcają rozpuszczalny błonnik w krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które dostarczają energii do komórek układu trawiennego i zmniejszają ryzyko problemów jelitowych.

Głóg, znany jako Chiński głóg (Crataeguspinnatifida) zawiera wiele ważnych witamin, taniny oraz inne ważne substancje, jak saponiny, flawonoidy, fitosterole. Jego właściwości znane są w naturalnej medycynie już od wieków. Uważa się, że ma bardzo szerokie spektrum działania: reguluje funkcje serca, zwiększa przepływ krwi przez tętnicei działa kojącona układ nerwowy i trawienny.

W tradycyjnej medycynie chińskiej, suszone owoce głogu, zwane także shānzhā, znane były już od tysiącleci i zwykle używane były jakośrodek wspomagający trawienie. Według legendy, podczas panowania dynastii Tang (618-907 n.e.) ukochana konkubina Cesarza XuanZong– Yang Yuhuan zachorowała i cierpiała na niestrawność, biegunkę, wzdęcia oraz utratę apetytu. Cesarz, który bardzo się martwił o jej zdrowie, nakazał lekarzom ocalić ją i użyć wszelkich dostępnych środków. Lekarze próbowali wszystkiego, ale bez widocznych rezultatów. W połowie jesieni, mnich taoistyczny, który odwiedzał pałac Cesarza, stwierdził, że będzie w stanie wyleczyć Yang Yuhuan. Po jej obejrzeniu, mnich dał jej następujące polecenie –„Dziesięć kawałków owocu ShānZhā należy ugotować z odrobiną brązowego cukru i pić trzy razy dziennie przed posiłkami”. Po tym mnich odszedł, zostawiając Cesarza pełnego wątpliwości. Po dwóch tygodniach picia zaleconej przez mnicha zupy, konkubina Cesarza cudownie ozdrowiała.


DZIAŁANIE

Składniki Podwójnej Celulozy mają następujące właściwości:

- błonnik spożywczy wspomaga regularne wypróżnianie się i zapobiega zaparciom,

- błonnik spożywczy przyspiesza eliminowanie odpadów toksycznych przez okrężnicę,

- utrzymując odpowiedni poziom pH w jelitach, błonnik spożywczy pomaga zapobiegać rozwojowi patogennych bakterii i wytwarzaniu przez nich toksycznych substancji

- błonnik spożywczy wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego

- poprzez wiązanie i eliminowanie nadmiaru tłuszczu z układu trawiennego, rozpuszczalny błonnik pomaga w redukcji „złego” cholesterolu,

- rozpuszczalny błonnik reguluje wchłanianie się cukrów,

- owoc chińskiego głogu (Crataeguspinnatifida) może pomóc w normalnym funkcjonowaniu układu trawiennego, zapewniając komfort iprawidłowetrawienie.


DAWKOWANIE

Należy żuć 3-4 tabletki dziennie. Popić dużą ilością wody.

 

OPAKOWANIE: 70 tabletek

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl